Creative-Stal

Kontaktujte nás: 609 321 691 | biuro@creative-stal.pl

Společnosti Creative-Stal nabízí vysoce kvalitní výrobky z oceli, jako jsou nerezové plechy, kyselině odolné trubky válcované za tepla a tepelně odolné trubky.

Ocelové plechy

Prozkoumejte naši nabídku

PlechVzhledem ke své obrovské odolnosti a multifunkčnosti se používají v různých průmyslových odvětvích a nacházejí své využití v konstrukcích strojů, vozidel, ve výstavbě instalací, objektů aj. Nabízíme Vám vysoce kvalitní ocelové plechy, které jsou vyrobeny na míru potřebám různých zákazníků - jak z hlediska rozměrů a vlastností, tak i z hlediska možností využití.


Nabízené plechy

Ve snaze naplnit očekávání zákazníků v různých odvětvích průmyslu jsme připravili velmi širokou nabídku, kterou tvoří nejrůznější ocelové plechy. Všechny plechy mají nejlepší parametry a jsou vyrobeny z prvotřídních materiálů, a proto je lze obecně použít k nejrůznějším účelům. Plechy jsou vyráběny z různých typů oceli, mají různé vlastnosti, přizpůsobené vždy konkrétnímu odvětví, v nabídce najdete dokonce i výrobky určené pro ta nejspecifičtější použití, jako je výstavba mostů či lodí. Co jsme pro Vás připravili.

Žáruvzdorné plechy

Nabízené plechy z žáruvzdorné oceli jsou produkty s unikátními vlastnostmi, které se vyznačují výjimečnou odolností proti nejvyšším teplotám. Používají se na výrobu strojů a zařízení pracujících ve vysokých teplotách. Podle různé struktury oceli lze rozlišit různé druhy těchto výrobků, z nichž největší odolnost proti oxidaci vykazují feritické a feriticko-perlitické.

Tyto materiály vděčí za svou popularitu především odolnosti proti působení oxidačních plynů při vysokých teplotách a jejich kvalita je zaručena mnoha zkouškami odolnosti, které proběhnou před uvedením výrobků na trh. Další vlastností výrobků je jejich žáruvzdornost, tedy odolnost proti deformacím a schopnost slitin přenášet zatížení při vysokých teplotách. Této vlastnosti je dosaženo díky použití příměsí, jako jsou křemík, hliník či chrom, nebo také titan, kobalt a molybden. Plechy tohoto druhu se nejčastěji používají na výrobu pecí a kotlů, částí motoru, podsestav chemických aparatur a všude tam, kde se vyskytují velmi vysoké teploty (nad 550oC), škodlivé vnější faktory a agresivní pracovní prostředí.

Plechy odolné proti kyselinám

Výrobky tohoto typu jsou dokonale odolné proti korozi a vyznačují se vysokou pevností. Tyto vlastnosti získaly díly použití vhodných legujících přísad, jako jsou chrom, nikl, mangan nebo titan. Díky odolnosti proti kyselinám se tyto plechy používají při výrobě nádob na kyseliny a průmyslových instalací. Vyrábějí se z nich také zařízení v chemickém, potravinářském a barvířském průmyslu, své využití nacházejí také při výrobě umělých hnojiv. K jejich výhodám patří také snadná zpracovatelnost, biologická neutralita či snadná recyklace. Tyto plechy lze použít i ve vysokých teplotách, nevadí jim ani dlouhodobé vystavení nepříznivým povětrnostním podmínkám. Pro plechy tohoto typu je příznačná dlouhá životnost dokonce i za provozu v těch nejtěžších podmínkách.

Nerezové plechy

Pokud Vám záleží na tom, abyste získali vysoce kvalitní plechy odolné proti korozi, které se osvědčí v nejrůznějších podmínkách, doporučujeme nerezové plechy. Svou vysokou odolnost získaly díky přidání chromu do oceli. Tato přísada vytváří ne jejich povrchu vrstvu oxidů, která je pouhým okem neviditelná, ale zajišťuje antikorozní vlastnosti materiálu. Tato vrstva má také obrovský vliv na odolnost plechů v případě poškrábání či ohnutí - je totiž schopna regenerace.

Díky těmto vlastnostem mají plechy širokou oblast využití - mj. v agresivním prostředí a všude tam, kde panují vysoké teploty. Slouží k výrobě nádrží na naftu, cisteren, ocelových konstrukcí, používají se v potravinářském průmyslu, k výrobě strojů a zařízení a také mnoha jiných výrobků. Je dobré také zmínit, že nerezoví plechy jsou vysoce lesklé, takže z nich lze vyrábět různé dekorativní prvky - např. fasády či zábradlí.

Plechy Duplex (Fe-Cr-Ni)

Plechy vyrobené z duplexní oceli se vyznačují nadnormativní odolností a tvrdostí, mají vlastnosti nerezové oceli a zároveň jsou žáruvzdorné a žáropevné. Ocel tohoto typu získala na popularitě v 70. letech 20. století, kdy došlo k prudkému rozvoji těžebního průmyslu v Severním moři a kdy bylo potřeba velké množství oceli s vysokou pevností a odolností proti korozi. Nabízené výrobky z feriticko-austenitické oceli mají charakteristické mechanické, fyzikální a chemické vlastnosti. Díky odolnosti proti kyselinám a zásadám je lze použít v různých průmyslových odvětvích. Vyznačují se dokonalou svařitelností a mechanickou obrobitelností. Své využití nacházejí v konstrukčním či chemickém průmyslu a také ve výrobě lékařských přístrojů. Nejčastěji se používají k výrobě tlakových zařízení, skladovacích nádrží, architektonických prvků a k výstavbě plošin na těžbu plynu a ropy.

Plechy válcované za tepla

K nejplastičtějším a nejlépe obrobitelným materiálům patří plechy válcované za tepla, které se navíc vyznačují dobrou svařitelností. V našem sortimentu najdete plechy:

  • žebrované (oválné a kosočtverečné),
  • konstrukční z uhlíkové oceli standardní kvality,
  • pro speciální použití (lodní z uhlíkové oceli vyšší kvality, tažné pro letecký průmysl, kotlové, vysoce odolné proti korozi),
  • konstrukční z nízkolegované oceli se zvýšenou odolností.

Tyto plechy mají různé vlastnosti a jsou vhodné pro strojírenský průmysl, stavebnictví a energetiku. Lze je válcovat za tepla na tloušťku1,2 mm (i menší) a jejich trvanlivost závisí na oceli použité při výrobě. Díky různým mezím plastičnosti, rozměrům a výhodám si můžete vybrat výrobek šitý na míru Vašim potřebám a také každodenním úkolům. Příklady využití plechů válcovaných za tepla: budovy, mosty, lodě, vozidla, konstrukce strojů aj.

Nejvyšší kvalita za atraktivní ceny.

Dodáváme Vám standardní i obtížně dostupné výrobky, v různých velikostech, přizpůsobené Vašim potřebám z hlediska technických parametrů. Díky své široké oblasti využití se ocelové plechy různého typu těší velké oblibě mezi zákazníky v různých průmyslových odvětvích a navíc jsou nabízeny za atraktivní ceny. Ke každému produktu je přiloženo technické schválení, které svědčí o jeho nejvyšší kvalitě. Nabízíme také dopravu objednaných produktů, která je pro naše stálé zákazníky zcela zdarma. Pokud si nejste jisti, jaké řešení konkrétně zvolit, obraťte se na naše odborníky, kteří Vám pomohou s výběrem optimálního produktu. Seznamte se také s parametry jednotlivých výrobků, které najdete v tabulce.

Podle přání zákazníka plech může být opatřen ochrannou fólií nebo fólií k laserovému řezání.
Gramáž s ohledem na tloušťku oceli:

  1000 x 2000 mm 1250 x 2500 mm 1500 x 3000 mm
0,50 8,0 12,5 18,0
6 96 150 216
2,00 32 50 72
0,60 9,6 15,0 21,6
0,40 6,4 10 14,4
0,80 12,8 20 28,8
1,00 16 25 36
1,25 20 31,3 45
0,90 14,4 22,5 32,4
1,50 24 37,5 54
1,75 28 43,8 63
2,50 40 62,5 90
3,00 48 75 108
4 64 100 144
5 80 125 180
7 112 175 252
12 192 300 432
8 128 200 288
9 144 225 324
10 160 250 360
0,70 11,2 17,5 25,2

Máte dotazy?

Je-li to nutné, může náš profesionální tým vám pomůže a zodpoví všechny vaše otázky a obavy.

609 321 691 biuro@creative-stal.pl